קלינאים ומדענים חוקרים היבטים רבים של מחלות ראומטולוגיות, כולל הסיבות לכך שחלק מהילדים מפתחים מחלות אוטואימוניות ואילו אחרים לא, והרחבת אפשרויות הטיפול באמצעות מחקר.

יש ילדים הסובלים מתסמיני דלקת מפרקים בילדים שנמשכים חודשים ספורים בלבד

בעוד שאחרים עשויים להיות בעלי תסמינים לכל החיים – לטווח הארוך. אלו הם תסמינים שכיחים שעומדים בפני רופאים כלליים, אך דפוסי הצגת חוזרים ומוכרים יכולים לספק הבנה טובה יותר של הסיבה ואפשרויות הטיפול בילדים עם מחלות ראומטולוגיות.

גישות הטיפול המודרניות ביותר

כוללות טיפולים ביולוגיים ופיזיים כדי להביא לשליטה על המחלה ומאפשרים לילד להחזיר את תפקודו הרגיל. כדי להבטיח את הטיפול המקיף ביותר, המומחה עובד בשיתוף פעולה הדוק עם עמיתים בתחומים אחרים, כולל ראומטולוגיית ילדים, דרמטומיוזיטיס ילדים ומחלות עצם ילדים.
למידע מורחב בנושא של ראומטולוג ילדים נא לבקר באתר amarilyo.com

ביקורים קבועים במרפאה האורטופדית מאפשרים לרופא לפקח על דלקת מפרקים ניוונית אצל ילדים

יש להיזהר מתופעות לוואי של תרופות ולהתאים את הטיפול במידת הצורך. במהלך ביקורים אלה נפגשים עם ריאומטולוג ילדים ונפרולוג ילדים, אשר יבצעו בדיקות גופניות וידונו בתכנית הטיפול של הילד. 

בעוד שחלק מההמטולוגים לילדים עוסקים במרכזים אקדמיים, זה אופייני להם להתאמן ב"מרכז אקדמי ". גם ראומטולוגים אקדמיים וגם ילדים יכולים לבחור להיות קלינאים טהורים או לשלב מחקר עם משימות קליניות וחינוכיות.

בראומטולוגיה

עובדים יחד על מנת לייעל את ההערכות ולספק ראיות – בהתבסס על המלצות לטיפול בילדים. עוזרים להורים לחנך מורים לגבי דלקת פרקים בילדים ולפתח תוכניות המאפשרות אבחון נכון, טיפול שוטף בילדים הסובלים מדלקת פרקים. צוות רופאי ילדים מסוגל לאבחן ילדים בצורה מדויקת ולהמליץ על טיפול נוסף. אחיות מומחיות לילדים יעזרו בצרכים בבית ובבית הספר, וניתן להפנות לאנשי מקצוע אחרים בתחום הבריאות כמו אונקולוגים לילדים, נוירולוגים לילדים או אורתופדים לילדים.