יתושים סכנות

עם מגיפות השולטות בכותרות, קל לשכוח שהיתושים מעבירים מחלות כמו מלריה, קדחת דנגי וזיקה. היתושים ידועים לרוב כמטרד שעלול להרוס לכם את המסיבה בחצר האחורית. הם אחד המזיקים הקטלניים ביותר בעולם.

מלריה

אחת המחלות הנפוצות בעולם, הרגה 438,000 אנשים ברחבי העולם בשנת 2015. מלריה ומחלות אחרות הניתנות ליתושים הורגות 2-3 מיליון בני אדם בשנה, והיתושים אחראים לאלפי זיהומים מדי שנה ב ארצות הברית לבדה. יתושים בלקסינגטון נושאים כאן מחלות יותר מכל מקום אחר בעולם. נחשב ל"חיה הקטלנית ביותר בעולם ", יתושים מפיצים מגוון מחלות, כולל מלריה, דנגי, צ'יקונגוניה, זיקה, קדחת צהובה ורבים אחרים. המחלות הניתנות ליתוש המסוכנות ביותר כוללות מלריה, דנגי, צ'יקונגוניה וקדחת צהובה, כמו גם נגיף הזיקה. ההשלכות החמורות יותר של עקיצת יתוש עשויות להיות שהיא עלולה להוביל למספר תופעות משביתות, כגון עיוורון, שיתוק ואפילו מוות. ישנם מספר מחלות יתושים אחרות שעלולות להוביל למוות בצפון אמריקה, אך לרוב באפריקה, אסיה, המזרח התיכון, אמריקה הלטינית והקריביים. אלה כוללים את נגיף זיקה, העלול לגרום לבעיות בריאותיות קשות בארה"ב. בעוד שלואיזיאנה מתמודדת עם בעיות נרחבות בנגיף זיקה, היתושים האחראים הם Aedes aegypti ו- Aedes albopictus, שניהם גורמים לזיקה.

קבוצת היתושים של עדס כוללת רבים מהמינים המעבירים מחלות לבני אדם, כמו גם יתושים אחרים כמו דנגי, צ'יקונגוניה וקדחת צהובה.
כדי לקרוא עוד בנושא של רשתות לחלונות יש להעיף מבט ב- screenmesh.co.il

מה שהופך את זיקה לשונה ומסוכנת כל כך

היא שבניגוד למחלות הניתנות נגד יתושים, בני האדם הם המארח העיקרי של המחלה. יתושים אחראים גם לנגיף הנילוס המערבי, שהפך בשנים האחרונות לבעיה ענקית ברחבי ארצות הברית. מצד שני, מערב הנילוס היא למעשה אחת המחלות הנפוצות ביותר המועברות על ידי יתושים בארה"ב. EEE היא מחלה הניתנת נגד יתושים, מכיוון שהיא הנגיף היחיד שעובר יתושים שיכול לגרום למחלות בבני אדם.

על פי המרכז לבקרת מחלות ומניעתן

ישנם כ -3,500 מיני יתושים. הם נחשבים לאחד היצורים הקטלניים ביותר על פני כדור הארץ, מכיוון שהם עצמם קטלניים. הסיבה לכך היא שיש הרבה נגיפים וטפילים שמעבירים יתושים, ומכיוון שיתושים הם יתוש קטלני.

באילינוי יש כמה סוגים של יתושים לדאוג, כולל היתוש הנפוץ, דנגי וקדחת צהובה, וירוס זיקה. אך ישנם מינים אחרים של יתושים שלא אמורים להדאיג באזורכם, כמו יתושים בחצי הכדור הצפוני.

יתושים אלה מכילים חלבון שהורג אותם כאשר מועבר לצאצאים נקבה, ומונע מהם לנשוך אנשים ולהפיץ מחלות כמו קדחת דנגה וזיקה. זה חשוב במיוחד עבור מי שננשך על ידי יתוש, עבר מחלה או שנחשף לזיקה או למלריה.

רשתות נגד יתושים בחוץ יכולות לעזור לכם ליהנות מהעונה

הגנה ארוכת טווח מפני הסכנות שביתושים. תכנן יתושים לפני שאתה נוסע, המנע מהם להתרבות בביתך, ועצר אותם בבית – לא תחלה ממנשך יתוש. לא כל היתושים מפיצים מחלות, אך חשוב להיות מודעים לאילו מחלות יתושים יכולים להתפשט וכיצד למנוע עקיצות מלכתחילה. היכרות עם הסוגים השונים של היתושים ומחלותיהם מאפשרת לך לנקוט באמצעים כדי להגן על עצמך ועל אחרים ולהימנע מיתושים ועקיצות יתושים. מניעת עקיצות יתושים חשובה הרבה יותר מאשר ניסיון לטפל בהן, מכיוון שחלק מהמחלות יכולות להיות מועברות באמצעות נשיכות, כמו דנגי ומלריה.

אם אתה רוצה להיות חלק מהפתרון

למד כיצד עסקים ובעלי בתים מתמודדים עם התפשטות היתושים. מגנט נגד יתושים (r) יכול לעזור לכם ללמוד הכל על יתושים, ורשימה זו היא רק מבחר קטן של כל המידע שאספנו כדי לעזור לכם להילחם בחרקים המתסכלים והקטלניים הללו.

מידע זה תמיד צריך להילקח בחשבון כאשר שוקלים שימוש בניאוף והוא יכול לעזור לך לזהות אזורים פוטנציאליים להעברת מחלות

כאשר משתמשים בהם במקרים שבהם יתושים מתרבים במספרים גדולים או כאשר פעילות נגיפית גבוהה מאיימת על אזורים המוכנים יתושים במחלה, ניאוף אמור להתרחש.

אחת הדרכים הטובות ביותר למנוע דלקת המוח של סוסים מזרחיים

היא הגבלת עקיצות יתושים. ניתן להפחית את הסיכון לעקיצות יתושים על ידי שימוש בחומר דוחה חרקים על העור בשעות בהן היתושים פעילים ביותר, כמו שחר וערב, כאשר הם בדרך למרעה הדבורים.

לא כל היתושים מגיעים עם בין הערביים

אך ידוע כי יתוש הנמר האסיאתי נושך לעתים קרובות לפחות בשחר מאשר בלילה. לא כל היתושים מגיעים עם השקיעה, ולא כל עקיצות היתוש ידועות בצהריים, כך שלא כל יתוש מגיע לפני רדת הלילה. יתושים של נמר אסייתי יכולים לנשוך לעתים קרובות עד שלוש פעמים מאשר יתושים אחרים בערב.

דילוג לתוכן